Chytré detektory zefektivní městskou dopravu i parkování

Bezdrátové geomagnetické detektory CITIQ poskytují aktuální data o dopravě ve vašem městě nebo o vytíženosti parkoviště.
Šetří peníze i životní prostředí.

Proč používat detektory CITIQ?

Přes 30 % objemu městské dopravy tvoří řidiči hledající parkovací místo. Řešením jsou parkovací zóny, záchytná parkoviště a další projekty. Tato řešení ale často stojí na nepodložených domněnkách, posudcích a odhadech.

Mějte svá rozhodnutí o dopravě založená na reálných datech. Detektory CITIQ vám je poskytnou.

Naše technologie je v České republice unikátní

Vysoká přesnost

Až 97 % úspěšnost rozpoznání aut.

Odolnost

Detektory jsou v bezpečí pod zemí.

Dlouhá výdrž

Baterie vydrží až 8 let.

Bezúdržbový provoz

Nejsou nutné žádné výjezdy.

Bezdrátovost

Nemusíte kopat díry pro kabely.

Jednoduchá instalace

Zapuštění detektoru trvá 15 minut.

Už nyní pomáháme získávat důležitá data v několika městech ČR i na Slovensku

Praha

V Praze jsme spustili unikátní systém detekce obsazenosti parkovacích míst pro osoby ZTP. Díky mobilní aplikaci mají neustálý přehled o tom, kde mohou zaparkovat.

Projekt je unikátní i kvůli náročnosti na splynutí detektorů s prostředím pražského historického centra. Detektory jsme vytvořili v podobě zámecké dlažby a kolektory jsou zapuštěné v duté části sloupů.

celý článek zde

Liberec

Zatím nejrozsáhlejší projekt jsme spustili v Liberci, kde jsme pro společnost ČD Telematika dodali 240 detektorů pro monitoring parkování v 6 částech města.

Služba chytré parkování představuje investičně nenáročné řešení vhodné i pro menší obce či firmy. Potenciálním zákazníkem je prostě každý, kdo potřebuje řešit problémy s parkovacími místy nebo má zájem zlepšit služby v této oblasti.

celý článek zde

Brno

Statutárnímu městu Brno jsme ve spolupráci s firmou EL TODO pomohli se zapojením do výzvy CIVITAS projektem udržitelné městské dopravy. V ulici Roosveltova jsme osadili detektory 75 parkovacích míst.

Detektory nejen, že neustále informují řidiče o počtu obsazených míst, ale zároveň poskytují magistrátu ucelené informace o platební morálce.

celý článek zde

Jak detektory fungují

Detektory kontinuálně měří magnetické pole.

Detektory kontinuálně měří magnetické pole.

Data se odesílají do kolektorů. Na centrálním serveru se data analyzují.

Získejte data o parkování i objemu dopravy

Monitoring parkování

Monitoring parkování

Každé parkovací místo je osazeno detektorem pod povrchem. Místo je zalité asfaltovou směsí, takže je téměř neznatelné. Data o změně magnetického pole se odesílají do kolektoru, který je umístěný například na sloupu veřejného osvětlení. V centrálním serveru dochází k dalšímu zpracování.

Výsledkem jsou data pro analýzu:
● obsazenost konkrétního místa,
● procentuální vytížení parkoviště.
Tato data využije management města či firmy pro svá rozhodnutí - například o tarifu za parkování.

Více o monitoringu parkování

Monitoring průjezdu dopravy

Monitoring průjezdu dopravy

Geomagnetický detektor registruje průjezd vozidel. Detektor je v zemi a může mít podobu třeba dlažební kostky. Data se odesílají do kolektoru umístěném v okolí, například na dopravní značce či lampě veřejného osvětlení. Dále se posílají na centrální server k dalšímu zpracování a analýze.

Měřit se může:
● počet a rychlost projíždějících aut
● délka kolon.
Podle dat se následně mohou upravovat třeba intervaly na semaforech, uzavírky apod.

Více o monitoringu průjezdu

3 integrované sítě 1394 počet instalovaných detektorů 5 let reálného provozu

Učíme města používat internet věcí

Internet of things ovládá dnešní svět plný dat. Internet of things ve spojení s konceptem smart city znamená dokonalý přehled. Města budoucnosti budou stát na dokonalé souhře technologií. Budeme moci měřit, vyhodnocovat a získávat informace téměř o všem od hluku po výšku sněhové pokrývky na střechách.
My v CITIQ to zvládáme už nyní.

informujte se u nás

Položte základ této technologické infrastruktuře v oblasti, kde momentálně tlačí bota většinu světových měst - v dopravě.

Jsme ryze česká firma

Jsme pyšní na to, odkud pocházíme. Všechny produkty od detektorů, přes kolektory po software pocházejí od českých vývojářů a výrobců. Máme tak pod kontrolou vysoký standard kvality.

Zaujala vás naše technologie a chcete se dozvědět více?

Potkejme se na schůzce a my vám vše do detailů vysvětlíme.

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti CITIQ s.r.o. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.